باشگاه آنلاین محمدپور(آمادگی جسمانی، ماشین حساب سلامت، ورزش بارداری)مقالات: برای کاهش وزن فقط رژیم کافیه
جستجو
|
تماس‌با‌ما
|
درباره‌ما ورود / ثبت‌نام


اگر برای کاهش وزن فقط به رژیم غذایی متکی باشیم چه اتفاقی می افتد؟

امروز میخوام براتون راجع به این موضوع بگم که اگه شما برای کاهش وزنتون برید و رژیم بگیرید و کاری هم به ورزش نداشته باشید چی می شه آیا وزن خوبی کم می کنید؟

بله حتما رژیم گرفتن وزن خوبی از شما کم میکنه اماااااااااا هدف از رژیم گرفتن چیه ؟

هدف اینه که ما بتونیم قدم در راه سلامتی بگذاریم شما با رژیم گرفتن حتما وزن کم میکنید اما این کاهش وزن بیشتر مربوط به از دست دادن عضلات و سایر ترکیبات بدن هست می دونید در واقع وقتی که عضلات بدن از دست می روند خطرات زیادی ما رو تهدید میکنه یکی از اون خطرات اینه که متابولیسم بدن افت میکنه و همین افت میتونه سبب ساز اختلال در کاهش وزن شما بشه . از آن جایی که عضلات کالری بیشتری نسبت به چربی می سوزانند پس این کاملا واضح هست که وقتی ما عضله از دست بدیم کالری کمتری هم می سوزانیم که این خود معادل با کاهش سوخت و ساز بدن میشه.

ضمن اینکه وقتی کاهش وزن شما بدون ورزش هست منجر به زیاد شدن چاقی احشایی میشه

 چربی های احشایی  چه هستند؟ چربی های ذخیره شده در ارگانهای داخلی بدن، نظیر کبد، روده ها و قلب که می توانند خطر بالا رفتن کلسترول خون و تری گلیسیرید را افزایش و همچنین ریسک دیابت نوع 2، سکته قلبی و مغزی را هم بالا ببرد.

بهترین برنامه کاهش وزن زمانی است که تمرکز بر روی کاهش چربی همراه با حفظ عضلات و نهایتا عضله سازی باشد اگر در جریان رژیم گرفتن و کاهش وزن عضلات شما ضعیف شدند این نشانه خوبی نیست و به این معنی است که مسیر را اشتباه طی کرده ایم پس اگر روش کاهش وزن ما پیوسته و آهسته باشد ضمن اینکه ما بتوانیم حفظ عضلات کنیم بسیار بهتر از روش کاهش وزن سریع هست که بیشتر به معنای از دست دادن آب و سایر ترکیبات بدن هست تا از دست دادن چربی بدن.

اگر شما تنها به رژیم گرفتن اکتفا کنید وزنتان کم می شود ولی سلامتی تان بهبود قابل توجهی نخواهد داشت.

خوب حالا فرض میکنیم که شخص با رژیم تونسته به وزن دلخواهش دست پیدا کنه آیا میتونه این دستاورد کاهش وزنش رو حفظ کنه؟ صادقانه باید بهتون بگم که اگه شخص ورزش رو شروع نکنه حتما به وضعیت اولیه برمیگرده  و تمام زحماتش به باد میره یعنی دوستان اگرچه که شما با رژیم عدد قابل توجهی رو کم کنید اما اگه ورزش رو در برنامه زندگیتون وارد نکنید قطعا این زحمات شما کم نتیجه خواهد بود چون احتمال بازگشت وزن از دست داده شده متکی به رژیم بسیار بالاست.

 

همیشه یادتون باشه که رژیم غذایی همراه با ورزش مناسب میتواند ریسک ابتلا به بسیاری از بیماریها از جمله قلبی عروقی، دیابت و ...را کم کند چون هر دوی تغذیه و ورزش اجزای بسار مهم و سازنده زندگی هر انسانی است پس لطفا اطرافتان را پر کنید از غذاهای سالم و پرتحرک باشید و اگر در این راه به کمک حرفه ای نیاز داشتید ما در کنارتون هستیم تا سلامتی رو به شما هدیه کنیم پس همین الان تصمیم بگیر و برای سلامتیت قدم بردار

ارادتمند محبوبه محمدپور

 


نظرات

ارسال نظر
نام:


کدمعتبر سازی:
کد معتبر سازی


+