باشگاه آنلاین محمدپور(آمادگی جسمانی، ماشین حساب سلامت، ورزش بارداری)مقالات: شروع فعالیت بدنی کودکان
جستجو
|
تماس‌با‌ما
|
درباره‌ما ورود / ثبت‌نام


شروع مناسب کلاس های ورزشی

دوران حرکت و تحرک کودکان را با توجه به شرایط موجود می توان به قبل و بعد از شیوع بیماری همه گیر تقسیم نمود.

قبل از شیوع دغدغه والدین سن و مناسب بودن و البته زمان بر بودن کلاس ها بود و در حال حاضر اولویت حفظ سلامت کودکان است  و البته عدم تحرک و نبود ارتباط با دوستان هم سن و بار ذهنی و روانی این موضوعات است.

ورزش کودکان را می توان در سه طبقه اولویت بندی نمود، 1- اوقات فراغت2- حفظ سلامت 3- ورزش قهرمانی

  • اوقات فراغت:که در حال حاضر شاید بیشتر خودنمایی می کند، تحرک مناسب و لذت بخش علاوه بر ایجاد حس خودباوری کودکان ، موجب توسعه رشد حرکتی کودکان می شود.

کودکان روزانه 30 تا 45 دقیقه فعالیت حرکتی نیاز دارند که منجر به تحریک صفحات رشد شده و رشد بهینه قد را به وجود می اورد.

  • اولویت دوم ، حفظ سلامت:

به گفته سقراط (حرکت  یعنی زندگی ) وبهترین روش ورزش کردن است که با توجه به  امارها نشان دهنده ان است که احتمال چاقی بزرگسالی در کودکان چاق بیشتر است و البته سایر مشکلاتی مانند دیابت و مشکلات دستگاه گوارش و ...

عامل دیگر آپارتمان نشینی و زندگی ماشینی ، تک فرزند بودن  و همه چیز در دسترس قرار گرفتن و حداقل فعالیت حرکتی است، استفاده از بازی های جذاب  کامپیوتری و گوشی ها، همه و همه چاقی را رقم می زند و در کنار ان دلسوزی والدین و استفاده از غذاهای پر چرب که پایه ریزی بیماری های اینده و کودکان با بدن ناسالم می گردد.

علاوه بر اموزش شیوه زندگی و تغذیه مناسب ، داشتن فعالیت جسمانی باید به عنوان روشی روزانه و یار همیشگی  در کنار کودکان وبا همکاری و تلاش  و الگوبرداری از والدین باشد که سلامت جسم و روان سرمایه های اینده را بیمه می کند.

و هدف سوم، ورزش قهرمانی ، که ورود به ورزش قهرمانی باید با برنامه استعدادیابی باشد که از سنین پایین  و همراه  با ارزیابی فاکتورهای مختلف جسمی و روانی و اندازه گیری بدنی و آزمون ها توسط افراد متخصص قابل اجرا می باشد.

سن عامل مهمی برای شروع بخش قهرمانی است ، بعضی ورزش ها به سن کم برای پایه سازی  نیاز دارند و رشته ای مانند ژیمناستیک که علاوه بر بخش قهرمانی  ، دارای کلاس های عمومی برای همه گروه های سنی می باشد که  امادگی جسمانی و توسعه سواد حرکتی ، بخصوص در مورد کودکان از مزایای ، این رشته است و در کنار ان ، ژیمناستیک ، دروازه ای برای اغاز سایر رشته ها است.

نکته قابل تامل در بعد قهرمانی توجه به اصل فردیت و خاص بودن هر نفرو ورزش مناسب نه فقط از لحاظ جسمانی ، بلکه از نظر روانی  می باشد و تصمیم سنجیده  برای انتخاب رشته ورزشی است.

گردآورنده: لیلا فیلی


نظرات

ارسال نظر
نام:


کدمعتبر سازی:
کد معتبر سازی


+